Tubaxe de aceiro ASTM A53 GR.B ERW: o estándar da industria para tubaxes de uso xeral e aplicacións estruturais

Descrición curta:

Womic Steel subministra tubos de aceiro ASTM A53 GR.B ERW de alta calidade para aplicacións xerais de presión e estruturais. Os tubos A53 GR.B úsanse amplamente para sistemas de tubaxes de auga, gas, vapor, aire e estruturais. Diámetro exterior de 21,3 mm a 610 mm (de 1/2″ a 24″), grosor de parede de 1,5 mm a 19,1 mm (de cédula 10 a cédula 160), lonxitude de ata 18 m. Dispoñibles en acabado negro e galvanizado por inmersión en quente. Certificado de laminación, proba hidrostática, inspección UT/ET, extremo biselado, tapas de plástico dispoñibles. Prezo competitivo e entrega rápida.

Tamaño do tubo de aceiro ERW:Diámetro exterior: 21,3 mm-610 mm (1/2″-24″), grosor da parede: 1,5 mm-19,1 mm (Sch10-Sch160), lonxitude: 6 m, 12 m ou segundo sexa necesario

Estándar e grao de tubo de aceiro ERW:ASTM A53 GR.B (Tipo E – ERW); Tamén dispoñible ASTM A53 GR.A

Uso do tubo de aceiro ERW:Tubaxe de subministración de auga, transmisión de gas, liñas de vapor, sistemas de aire comprimido, soporte estrutural, andamiaxe, sistemas de protección contra incendios, transmisión de petróleo e gas, aplicacións mecánicas, construción

Womic SteelOfrecemos alta calidade e prezos competitivos de tubos e accesorios de aceiro ASTM A53 GR.B ERW, tubos e accesorios de aceiro inoxidable. Certificado de laminación, proba hidrostática, inspección UT/ET, extremo biselado, tapas de plástico, acabado galvanizado dispoñible. Entrega rápida e o mellor servizo.


Detalle do produto

Etiquetas do produto

1. Womic Steel: capacidades de fabricación e fortaleza da empresa

Womic Steel Group é un fabricante e exportador global de primeiro nivel con máis de 20 anos de experiencia na produción de produtos tubulares de aceiro carbono, aliaxe e inoxidable. As nosas instalacións de produción de tubos ERW de última xeración abarcan unha capacidade de fabricación integral de máis de 15.000 toneladas ao mes para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica.

Rango de tamaño de produción para tubos ASTM A53 GR.B ERW:Diámetro exterior de 21,3 mm a 610 mm (de 1/2 polgada a 24 polgadas) con grosor de parede de 1,5 mm a 19,1 mm (Clasificación 10 a Clasificación 160). Lonxitude aleatoria simple de 6 m, lonxitude aleatoria dobre de 12 m ou lonxitudes personalizadas segundo sexa necesario.

Certificacións de calidade e cumprimento normativo:

Certificado ISO 9001:2015:Sistema de xestión da calidade que garante a calidade consistente do produto en todas as operacións.

Conformidade coa norma ASTM A53:Cumprimento total da especificación estándar ASTM A53 para tubos de aceiro, negros e por inmersión en quente, revestidos de zinc, soldados e sen soldadura.

Marcado CE (PED 2014/68/UE):Cumprimento da Directiva europea de equipos a presión para un despacho aduaneiro sen problemas dentro do EEE.

Certificación EN 10204 3.2:Certificado de inspección 3.2 validado por TÜV, LR, BV ou SGS para proxectos críticos que requiren trazabilidade total.

Aprobacións de inspección por terceiros (TPI):Produtos e procesos homologados por SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL e TÜV.

Certificacións adicionais:ISO 14001 e ISO 45001 dispoñibles baixo petición.

Recoñecemento global:Womic Steel é un provedor de confianza para contratistas EPC globais, empresas de construción e empresas de enxeñaría, que presta servizo a máis de 80 países en todo o mundo.

2. Tubaxe de aceiro ASTM A53 GR.B ERW: composición do material e características de rendemento

A norma ASTM A53 GR.B é a calidade máis amplamente especificada para tubos de aceiro de uso xeral. A designación "GR.B" indica a calidade B, que ten unha maior resistencia que a calidade A. A norma ASTM A53 abrangue tres tipos: tipo E (soldadura por resistencia eléctrica - ERW), tipo F (soldadura en forno) e tipo S (sen costuras). Womic Steel subministra o tipo E (ERW) como produto estándar.

En comparación co Grao A (limite elástico mínimo de 205 MPa), o Grao B ofrece unha resistencia significativamente maior (limite elástico mínimo de 240 MPa) ao mesmo tempo que mantén unha boa soldabilidade e formabilidade. Isto fai que o GR.B sexa a opción preferida para tubaxes a presión, aplicacións estruturais e servizos xerais onde se require unha maior resistencia.

Composición química de tubos de aceiro ASTM A53 GR.B ERW (análise de cucharón, % en masa):

Elemento C máx. Mn máx. P máx. S máx. Cu máx. (cando se especifique)
GR.B 0,30 1,20 0,030 0,030 0,40

Nota: Por cada redución do 0,01 % por debaixo do máximo de carbono especificado, permítese un aumento do 0,06 % de manganeso por riba do máximo especificado, ata un máximo do 1,35 %.

Propiedades mecánicas do tubo de aceiro ASTM A53 GR.B ERW (temperatura ambiente):

Propiedade Requisito GR.B
Resistencia elástica (mín.) 240 MPa (35.000 psi)
Resistencia á tracción (mín.) 415 MPa (60.000 psi)
Alongamento (mín. para calibre de 2") 22% para a proba de tira lonxitudinal
Dureza Sen requisito específico

Nota: Para tubos de máis de 4" (101,6 mm) de diámetro exterior, permítese un alongamento mínimo do 20 %. Para tubos de máis de 24" (610 mm) de diámetro exterior, os requisitos de alongamento calcúlanse segundo a fórmula ASTM A53.

Requisitos da proba hidrostática para tubos de aceiro ASTM A53 GR.B ERW:

Tamaño do tubo Presión de proba Duración
Todos os tamaños 60.000 psi (mínimo) ou presión calculada por fórmula 5 segundos mínimo

Nota: Cada tubaxe é sometida a probas hidrostaticas a un mínimo de 60 000 psi (6,9 MPa) para NPS de 2 polgadas e menos, ou a unha presión calculada para tamaños maiores. Non se permiten fugas.

3. Rango dimensional e cumprimento das normas para tubos de aceiro ASTM A53 GR.B ERW

Womic Steel subministra tubos ASTM A53 GR.B ERW nun amplo espectro dimensional, totalmente conformes coa norma ASTM A53/A53M.

Elemento Especificación
Estándar ASTM A53/A53M (Especificación estándar para tubos de aceiro, negros e en quente, revestidos de zinc, soldados e sen costuras)
Tipo Tipo E (Soldadura por Resistencia Eléctrica - ERW)
Grao GR.B
Proceso de fabricación Soldadura por resistencia eléctrica (ERW) / Soldadura por alta frecuencia (HFW)
Rango de diámetro exterior 21,3 mm – 610 mm (1/2 polgada – 24 polgadas)
Rango de grosor de parede 1,5 mm – 19,1 mm (Clasificación 10 – Clasificación 160)
Lonxitude 6 m (SR), 12 m (DR) ou lonxitudes personalizadas de ata 18 m
Fin Remate Extremo liso (PE) / Extremo biselado (BE) / Roscado e acoplado (T&C)
Acabado superficial Negro (espido) / Galvanizado en quente / Aceitado
Tolerancias Diámetro exterior: ±1,0 % / Peso: -0 % +15 % / Lonxitude: +50 mm -0 mm

4. Dimensións e especificacións dispoñibles: tubo de aceiro ERW

NB

Tamaño

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3"

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polgadas

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polgadas

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polgadas

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14 polgadas

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polgadas

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polgadas

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 polgadas

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polgadas

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polgadas

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: A dispoñibilidade do grosor da parede pode variar segundo o diámetro da tubaxe e a capacidade de fabricación. Hai dimensións personalizadas fóra deste rango dispoñibles se se solicita.

5. Normas comúns para tubos de aceiro ERW fabricados por Womic Steel

Estándar

Graos regulares

Aplicación típica

API 5L (Especificación para Tubaxes)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transporte de petróleo e gas, oleodutos terrestres/maritimos
Tubaxe de liña ASTM e tubos estruturais    
ASTM A53 (Especificación para tubos de aceiro, negros e en quente, revestidos de zinc, soldados e sen costuras) GR.A, GR.B Auga, gas, vapor, aire, aplicacións estruturais
ASTM A135 (Especificación para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica) GR.A, GR.B Servizos de auga, gas, vapor e refinería
ASTM A252 (Especificación para pilotes de tubos de aceiro soldados e sen costura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilotes de cimentación, pilotes mariños, cimentación de pontes
ASTM A500 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en frío) GR.A, GR.B, GR.C Tubaxe estrutural, estruturas de edificios, pontes
ASTM A501 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en quente) GR.A, GR.B Aplicacións estruturais pesadas, columnas, vigas
Caldeira e intercambiador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificación para tubos de caldeira de aceiro ao carbono e aceiro ao carbono e manganeso soldados por resistencia eléctrica) Grao A, C, D Tubos de caldeira, tubos de sobrequentador
ASTM A214 (Especificación para intercambiadores de calor e tubos condensadores de aceiro ao carbono soldados por resistencia eléctrica) Intercambiadores de calor, condensadores
ASTM A250 (Especificación para tubos de caldeiras e sobrequentadores de aceiro de aliaxe ferrítica soldados por resistencia eléctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldeira e sobrequentador de alta temperatura
ASTM A334 (Especificación para tubos de aceiro de carbono e aliaxe sen costura e soldados para servizo a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servizo crioxénico a baixa temperatura
Normas EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado con propiedades especificadas a temperatura ambiente) P235TR1, P265TR1 Recipientes a presión, tambores de caldeiras, tubaxes de alta presión
EN 10217-2 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado e aliado con propiedades especificadas para temperaturas elevadas) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubos de caldeira, intercambiadores de calor
EN 10219-1 (Perfís ocos de aceiro soldados conformados en frío para fins estruturais) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacións estruturais, construción de edificios, pontes
EN 10210 (Perfís ocos estruturais acabados en quente de aceiros non aliados e de gran fino) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfís ocos sen soldadura/soldados conformados en quente para fins estruturais, construción de edificios, pontes
EN 10025-2 (Produtos laminados en quente de aceiros estruturais - Aceiros estruturais non aliados) S235JR, S275JR, S355JR, Estruturas metálicas xerais, enxeñaría civil
EN 10255 (Tubos de aceiro non aliado aptos para soldadura e rosca) S195T, S235JRTH Auga, gas, sumidoiros, sistemas de tubaxes roscadas
EN 10305-2 (Tubos de aceiro para aplicacións de precisión - Tubos soldados estirados en frío) E215, E235, E355 Aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos
BS 1387 (Especificación para tubos e tubulares de aceiro roscados e encaixados) Clase A, B, C Auga, gas, vapor, andamiaxe, tubo roscado
DIN 2458 (Tubos e accesorios de aceiro soldados - Condicións técnicas xerais de subministración) St37.0, St44.0, St52.0 Tubos de aceiro soldados xerais, aplicacións estruturais
ISO e outras normas    
ISO 3183 (Industrias do petróleo e do gas natural - Tubaxes de aceiro para sistemas de transporte por oleodutos) L245, L290, L360, L415 Oleodutos e gasodutos (equivalente ISO a API 5L)
ISO 65 (Tubos de aceiro para auga, gas e augas residuais - Tubos roscados) Medio, Pesado Auga, gas, sumidoiros, tubaxe roscada
CSA G40.21 (Aceiro de calidade estrutural - Norma canadense) 44 W, 50 W Aplicacións estruturais (Canadá)
AS 1163 (Perfís ocos de aceiro estrutural - Norma australiana) C250, C350, C450 Perfís ocos estruturais (Australia)
GOST 10706 (Tubos de aceiro soldados para canalizacións e estruturas - estándar ruso) Rúa 20, Rúa 35, Rúa 45 Tuberas, aplicacións estruturais (Rusia)

Uso:Transmisión de petróleo e gas, auga e sumidoiros, proxectos estruturais, andamiaxe, cimentación de pilotes, fluídos a alta presión, procesamento químico, xeración de enerxía, construción, enxeñaría mariña, tubos de caldeiras, intercambiadores de calor, sobrequentadores, condensadores, servizo a baixa temperatura, aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos, sistemas de tubaxes roscadas

6. Proceso de fabricación: tubos de aceiro ERW/HFW

Inspección de materias primas:As bobinas de aceiro entrantes verifícanse en canto á súa composición química, propiedades mecánicas e calidade superficial. A cada bobina asígnaselle un número de cocción único para unha trazabilidade completa.

Desenrolamento e nivelación:As bobinas desenrólanse e nivelanse para aplanar a tira e retirar o conxunto de bobinas, garantindo unha planitude uniforme para unha formación consistente.

Fresado e recorte de bordos:Ambos os bordos da tira están fresados ​​cunha tolerancia de ancho precisa (±0,5 mm), creando unha superficie limpa e paralela para a formación de soldaduras de alta calidade.

Conformación en frío:A tira nivelada pasa a través de rolos de formación que van moldeando gradualmente a tira plana nunha carcasa de tubo cilíndrico aberto.

Soldadura de alta frecuencia (HFW/ERW):A corrente de alta frecuencia (200-500 kHz) quenta os bordos de unión á temperatura de forxado (1350-1500 °C). Os rolos de compresión presionan os bordos quentes xuntos, creando unha soldadura forxada sen material de recheo.

Eliminación do cordón de soldadura:As láminas de carburo para o corte elimínanse nas zonas quentes, o que produce unha superficie lisa cun reforzo mínimo da soldadura.

Tamaño:O tubo soldado pasa por rolos de encolado para lograr unha tolerancia de diámetro exterior precisa (±0,5 % a ±1,0 %). Se é necesario, outros rolos producen formas cadradas/rectangulares.

Tratamento térmico (opcional):A normalización a 890-930 °C pódese aplicar para mellorar a ductilidade ou o alivio de tensións, producindo unha microestrutura uniforme de ferrita-perlita.

Corte a lonxitude:Os tubos córtanse a lonxitudes especificadas empregando serras de corte voadoras con control de precisión (±3 mm).

Ensaios non destrutivos:

Probas ultrasónicas (UT):Inspección do 100 % da costura de soldadura e do corpo do tubo para detectar laminacións, inclusións e falta de fusión.

Probas de correntes de Foucault (ET):Inspección continua da calidade da soldadura en liña.

Probas hidrostáticas:Cada tubaxe probouse ao 95 % de SMYS durante un mínimo de 10 segundos.

Acabado final:Extremos lisos, extremos biselados (30°-35° cun ángulo de aterraxe de 1,6 mm) ou extremos roscados segundo as especificacións do cliente.

Inspección e marcado finais:Inspección visual, verificación dimensional (diámetro exterior, peso, lonxitude, rectitude) e marcado permanente segundo a norma (grao, tamaño, número de cocción, fabricante).

12

7. Control de calidade e procedementos de proba

Escenario Método de inspección Propósito
Materia prima Análise química (espectrómetro OES) Verificar o cumprimento dos límites de composición da API 5L
Materia prima Probas de tracción Verificar a elasticidade, a resistencia á tracción e o alongamento
En proceso Inspección dimensional (micrómetros, calibre) Monitorizar o diámetro exterior e o peso durante o conformado e o dimensionamento
Zona de soldadura Probas ultrasónicas (UT) - En liña Detección de descontinuidades de soldadura, falta de fusión
Zona de soldadura Probas de correntes de Foucault (ET) - En liña Monitorización continua da calidade das costuras de soldadura
Zona de soldadura Macroexame de costuras de soldadura Verificar a penetración da soldadura e a xeometría da fusión
Tubo acabado Proba hidrostática (10 segundos mínimo ao 95 % da presión arterial media (SMYS)) Verificar a integridade da presión e a estanquidade
Tubo acabado Probas ultrasónicas (UT) - Fóra de liña (opcional) Inspección laminar de corpo enteiro
Tubo acabado Inspección de partículas magnéticas (MPI) Detección de gretas superficiais (soldadura e zonas hábiles)
Tubo acabado Proba de impacto Charpy con entalla en V Verificar a tenacidade a baixas temperaturas (PSL2)
Tubo acabado Proba de dureza (HRC / HV10) Verificar os límites máximos de dureza (servizo acedo)
Tubo acabado Proba de flexión guiada (cara e raíz) Verificar a ductilidade e a solidez da soldadura
Tubo acabado Proba de aplanamento Verificar a ductilidade e a solidez do corpo da tubaxe
Tubo acabado Inspección dimensional e visual Verificar o diámetro exterior, o peso, a lonxitude, a rectitude e a calidade da superficie
Tubo acabado Verificación de marcado Garantir unha marcaxe permanente segundo a norma API 5L

Probas adicionais para PSL2 / Servizo acedo:

● Proba de HIC (craqueamento inducido por hidróxeno) segundo a norma NACE TM0284

● Proba SSC (fisuración por tensión de sulfuro) segundo o método A da NACE TM0177

● Probas de impacto CVN a -10 °C, -20 °C ou -46 °C

● Verificación da dureza (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 para resistentes a HIC)

Documentación de calidade:

● Certificado de proba de fresado segundo a norma EN 10204 Tipo 2.2, 3.1 ou 3.2

● Informe de proba hidrostática (tubaxe por tubaxe)

● Informe de inspección UT/ET

● Trazabilidade desde o número de quecemento ata a tubaxe acabada

8. Aplicacións principais Tubo de aceiro ERW

As tubaxes ERW son compoñentes esenciais na transmisión de petróleo e gas e en diversas aplicacións industriais:

Transmisión de petróleo e gas:Gasodutos de longa distancia, terrestres e mariños, para petróleo cru, gas natural e produtos petrolíferos refinados.

Transporte de fluídos a alta presión:Liñas de inxección de auga, sistemas de eliminación de auga producida e transferencia de fluídos a alta presión en campos petrolíferos e instalacións de procesamento.

Proxectos de oleodutos en terra:Liñas de recollida transcontinental, liñas troncais e oleodutos de distribución en campos de petróleo e gas.

Sistemas de oleodutos mariños:Liñas de fluxo, tubos verticales e tubaxes de exportación submarinas para plataformas mariñas e terminacións submarinas (con opcións de servizo PSL2 e àcid).

Ambientes de servizo acedos:Tuberas que manexan gas acedo húmido (que contén H₂S) que requiren PSL2 con requisitos suplementarios, incluíndo resistencia HIC e SSC segundo as normas NACE.

Transmisión de auga:Tuberías de subministración de auga de gran diámetro, sistemas de rega e transmisión de auga bruta para uso municipal e industrial.

Tratamento de augas residuais e sumidoiros:Liñas de descarga de efluentes, tubaxes da planta de tratamento e sistemas de tratamento de lodos.

Aplicacións estruturais industriais:Soportes, reforzos e compoñentes estruturais para tubaxes en refinerías, plantas petroquímicas e instalacións industriais.

Instalacións de procesamento de petróleo e gas:Liñas de fluxo, colectores, colectores e tubaxes de interconexión en plantas de procesamento e estacións de compresión.

EPC e tubaxes de planta:Tubaxes de procesos e servizos en refinerías, plantas de procesamento de gas, complexos químicos e instalacións de xeración de enerxía.

9. Embalaxe e envío

As tubaxes ERW embalanse e envíanse co máximo coidado para garantir a súa protección durante o transporte. Aquí tes unha descrición do proceso de embalaxe e envío:

Embalaxe:

Revestimento protector:Antes do embalaxe, as tubaxes poden revestirse cunha fina capa de aceite antioxidante ou verniz protector para evitar a corrosión e a oxidación da superficie durante o almacenamento e o transporte. Tamén está dispoñible un acabado natural para a aplicación inmediata do revestimento no destino.

Agrupación:As tubaxes de dimensións e especificacións similares agrúpanse coidadosamente en feixes hexagonais ou rectangulares. Asíranse con correas de aceiro (normalmente de 3 a 5 correas por feixe) para evitar o movemento dentro do feixe.

Tapas finais:As tapas de plástico (PE ou PP) colócanse en ambos os extremos de cada tubo para protexer os extremos biselados, os extremos lisos e as conexións roscadas de danos por impactos, entrada de residuos e humidade.

Acolchado e amortiguación:Para pedidos de exportación premium, pódense usar materiais de acolchado como aneis de escuma ou tiras de goma entre as capas de tubaxes para evitar a abrasión e os danos no revestimento durante a manipulación.

Caixas ou caixas de madeira:Para tubos de parede fina, tubos de precisión ou pedidos de revestimento premium, os tubos poden embalarse en caixas de madeira resistentes ou caixas de madeira contrachapada para proporcionar unha maior protección contra forzas externas e manipulación brusca.

Envío:

Modo de transporte:Tubaxes enviadas por buques portacontedores (20 pés/40 pés), graneleiros ou transporte ferroviario dependendo do destino, volume e urxencia. Transporte aéreo dispoñible para mostras ou envíos con tempo crítico.

Contenedorización:Pedidos pequenos e medianos cargados en contedores de envío estándar, protexendo a carga das inclemencias meteorolóxicas, a humidade e os contaminantes externos durante o transporte.

Carga de buques a granel:Pedidos de gran volume (normalmente >200 toneladas) cargados directamente en graneleros. As vigas de elevación e as barras de separación evitan danos; a estiba e o amarre aseguran a carga contra o movemento do mar.

Etiquetado e documentación:Cada paquete está claramente etiquetado co grao, estándar, dimensións, número de cocción e instrucións de manipulación. Documentación completa (factura comercial, lista de embalaxe, coñecemento de embarque, certificado de orixe, certificados de proba de muíño) preparada para un despacho de aduanas sen problemas.

Fixación segura:Fardos suxeitos con correas de aceiro, sacos de estiba ou arriostramentos de madeira para evitar que se desplacen, balanceen ou se dañen durante o transporte.

Seguimento e seguro:Números de seguimento de contedores proporcionados para monitorización en tempo real. Seguro de carga marítima (todo risco ou con avería) dispoñible se o solicita.

En resumo, Womic Steel garante que todas as tubaxes de aceiro ERW estean embaladas con medidas de protección líderes na industria e enviadas utilizando métodos de transporte fiables para chegar ao seu destino en condicións óptimas. Uns procedementos de embalaxe e envío axeitados son esenciais para preservar a integridade e a calidade dos produtos entregados.

13

10. Vantaxes e preguntas frecuentes de Womic Steel

Por que asociarse con Womic Steel?

Punto único de venda:Gama completa, dende tubos API 5L ERW ata accesorios para tubos OEM correspondentes (cóbados, T, redutores, bridas, tapas) en calidades de materiais compatibles, incluíndo aceiro ao carbono, aceiro de aliaxe e aceiro inoxidable.

Conformidade técnica:Certificados completos de probas de muíño (EN 10204 tipo 2.2, 3.1 ou 3.2) proporcionados con cada envío, nos que se detalla a composición química exacta, os resultados das probas mecánicas e os informes de exames non destrutivos.

Servizos de valor engadido:Biselado de extremos (30°-35°), roscado e acoplamento, instalación de tapas de plástico e revestimento anticorrosión (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanizado) dispoñibles internamente ou a través de instalacións de socios cualificados.

Loxística competitiva:A colaboración estratéxica con transitarios globais garante unha carga optimizada de contedores (maximizando a cantidade por contedor) e un envío rendible a todo o mundo con tempos de tránsito fiables.

Inventario e dispoñibilidade:Un amplo stock de tamaños estándar API 5L X52 (de 2" a 24" de diámetro exterior, cédula 10-80) garante prazos de entrega curtos e unha resposta rápida aos requisitos urxentes do proxecto. Prodúcense tamaños personalizados baixo demanda cun prazo de entrega típico de 30 a 45 días.

Capacidade de servizo acedo:Capacidade total para subministrar tubaxes PSL2 con probas HIC e SSC segundo as normas NACE para aplicacións de gas acedo. Dureza controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Escolla Womic Steel Group como o seu socio de confianza para tubos de aceiro API 5L X52 ERW de alta calidade e un rendemento de entrega imbatible. Non dubide en consultar!

Sitio web: www.womicsteel.com

Correo electrónico: sales@womicsteel.com

Teléfono/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntas frecuentes (FAQ)

P: Cal é a diferenza entre ASTM A53 GR.B Tipo E, Tipo F e Tipo S?

R: O tipo E é soldado por resistencia eléctrica (ERW), o tipo máis común e rendible. O tipo F é soldado en forno (soldadura continua), unha tecnoloxía máis antiga con menor calidade para aplicacións a presión. O tipo S é tubo sen costuras, que ofrece unha maior integridade á presión pero a un custo máis elevado. Womic Steel subministra o tipo E (ERW) de serie, ofrecendo o mellor equilibrio entre calidade, rendemento e prezo para a maioría das aplicacións.

P: Pódese usar a tubaxe ASTM A53 GR.B para aplicacións de alta presión?

R: Si, a norma ASTM A53 GR.B é axeitada para aplicacións de presión ata os límites definidos polos códigos de deseño de presión aplicables (ASME B31.1, ASME B31.3, etc.). Cada tubaxe é sometida a probas hidrostaticas a un mínimo de 6,9 ​​MPa (1000 psi) para NPS de 2" e inferiores, ou a presións calculadas superiores para tamaños maiores. Para a transmisión de gas a alta presión, recoméndase normalmente a norma API 5L GR.B ou de graos superiores.

P: Cal é a diferenza entre un tubo negro e un tubo galvanizado?

R: A tubaxe negra (de cor escura) non ten revestimento e úsase para aplicacións de gas, vapor e estruturais. A tubaxe galvanizada (de cor prata) ten un revestimento de zinc en quente para a resistencia á corrosión e úsase para o abastecemento de auga, aplicacións no exterior e ambientes onde a ferruxe é un problema. Para os sistemas de protección contra incendios, adoita especificarse a tubaxe galvanizada. A tubaxe negra non se debe usar para sistemas de auga potable.

P: Pódese roscar a tubaxe ASTM A53 GR.B? Que tamaños de rosca hai dispoñibles?

R: Si, as tubaxes ASTM A53 GR.B poden ser roscadas. Os tamaños roscados estándar van dende 1/2" ata 12" NPS. A rosca faise normalmente segundo a norma ASME B1.20.1 (roscas NPT). Os extremos das tubaxes poden ser só roscados (extremos lisos roscados), roscados e acoplados (co acoplamento instalado) ou roscados con tapas de plástico para protección. Recomendamos especificar os requisitos de rosca no momento do pedido.

P: Cal é a lonxitude máxima dispoñible para a tubaxe ASTM A53 GR.B ERW?

R: Suministramos lonxitudes fixas estándar de 6 metros e 12 metros (aproximadamente 20 e 40 pés) para diámetros de ata 610 mm (24"). Para diámetros máis pequenos (inferiores a 168 mm / 6"), hai dispoñibles lonxitudes personalizadas de ata 18 metros (60 pés) baixo petición. Para aplicacións de andamiaxe e mecánicas que requiren lonxitudes específicas, podemos cortar segundo as especificacións exactas do cliente.

P: Que acabados superficiais están dispoñibles para a tubaxe ASTM A53 GR.B?

R: Ofrecemos dous acabados principais: negro (espido, con cascarilla e revestimento protector de aceite) para uso xeral e estrutural; e galvanizado por inmersión en quente (revestido de zinc segundo a norma ASTM A53) para resistencia á corrosión. A tubaxe negra tamén se pode subministrar cun revestimento de laca transparente para protección temporal. Para requisitos especiais, hai dispoñibles acabados pintados ou con revestimento epoxi se se solicita.

P: Poden proporcionar unha inspección por parte de terceiros para as tubaxes ASTM A53 GR.B?

R: Si. Aceptamos e facilitamos as inspeccións por parte de DNV, BV, SGS, TÜV, ABS, LR ou calquera representante designado polo cliente durante a produción (testimonio de probas hidrostáticas, UT, inspección dimensional) e antes do envío. Os certificados de inspección 3.2 validados por organismos externos autorizados subminístranse de forma rutineira, previa solicitude.

P: Cal é o prazo de entrega típico para as tubaxes ASTM A53 GR.B ERW?

R: O prazo de entrega estándar para tamaños en stock (diámetros e grosores de parede comúns) é de aproximadamente 15-25 días. Para tamaños que non están en stock ou personalizados, o prazo de entrega é de aproximadamente 30-45 días desde a confirmación do pedido. Para tubos galvanizados, engada 10-15 días para o proceso de galvanizado. Pode haber pedidos urxentes (10-15 días) dispoñibles para cantidades máis pequenas de tubo negro estándar. Póñase en contacto connosco para coñecer os prazos de entrega actuais.

P: Que certificacións e documentación proporcionan cos envíos de tubos A53 GR.B?

R: Cada envío inclúe documentación completa: certificado de probas de laminación segundo a norma EN 10204 tipo 3.1 (ou tipo 2.2/3.2 se se solicita), incluíndo a composición química, as propiedades de tracción e os resultados das probas hidrostáticas; informe de inspección dimensional; lista de embalaxe; factura comercial; coñecemento de embarque; e certificado de orixe (se é necesario). Para as tubaxes galvanizadas, tamén se proporciona un informe do grosor do revestimento.

P: Ofrecen servizos de corte a medida e roscado para tubos A53 GR.B?

R: Si. Ofrecemos cortes de precisión a lonxitudes exactas especificadas polo cliente con tolerancias axustadas (normalmente ±3 mm). Servizos de roscado dispoñibles para extremos de tubos (roscas NPT segundo ASME B1.20.1), con ou sen acoplamentos. Os acabados adicionais dos extremos inclúen extremos biselados (para soldadura) e extremos lisos (corte cadrado). Para aplicacións mecánicas ou de andamiaxe, podemos proporcionar perforación, entallado ou outra fabricación personalizada baixo petición.