1. Womic Steel: capacidades de fabricación e fortaleza da empresa
Womic Steel Group é un fabricante e exportador global de primeiro nivel con máis de 20 anos de experiencia na produción de produtos tubulares de aceiro carbono, aliaxe e inoxidable. As nosas instalacións de produción de tubos ERW de última xeración abarcan unha capacidade de fabricación integral de máis de 15.000 toneladas ao mes para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica.
Rango de tamaño de produción para tubos AS/NZS 1163 C350 ERW:Diámetro exterior redondo de 21,3 mm a 610 mm (de 1/2 polgada a 24 polgadas) con grosor de parede de 2,0 mm a 16,0 mm. Tamaños cadrados de 25 mm x 25 mm a 500 mm x 500 mm. Tamaños rectangulares de 40 mm x 20 mm a 600 mm x 400 mm. Lonxitude aleatoria simple de 6 m, lonxitude aleatoria dobre de 12 m ou lonxitudes personalizadas segundo sexa necesario.
Certificacións de calidade e cumprimento normativo:
Certificado ISO 9001:2015:Sistema de xestión da calidade que garante a calidade consistente do produto en todas as operacións.
Conformidade coa norma AS/NZS 1163:Cumprimento total da norma australiana/neozelandesa para seccións ocas de aceiro estrutural soldadas conformadas en frío.
Certificación EN 10204 3.2:Certificado de inspección 3.2 validado por TÜV, LR, BV ou SGS para proxectos críticos que requiren trazabilidade total.
Aprobacións de inspección por terceiros (TPI):Produtos e procesos homologados por SGS, BV, ABS, LR, DNV, GL e TÜV.
Recoñecemento global:Womic Steel é un provedor de confianza para empresas de construción e empresas de enxeñaría que prestan servizo a máis de 80 países, incluíndo Australia e Nova Zelandia.
2. Tubaxe de aceiro AS/NZS 1163 C350 ERW: composición do material e características de rendemento
A norma AS/NZS 1163 C350 é unha sección oca estrutural soldada conformada en frío, fabricada mediante soldadura por resistencia eléctrica (ERW) sen tratamento térmico posterior. O "C" indica conformado en frío e "350" indica unha resistencia mínima ao elasticidade de 350 MPa.
O C350 é o grao estrutural máis empregado da serie AS/NZS 1163, xa que ofrece un excelente equilibrio entre resistencia (rendemento de 350 MPa) e economía. En comparación co C250 (rendemento de 250 MPa), o C350 ofrece un 40 % maior de resistencia, o que permite estruturas máis lixeiras ou unha maior capacidade de carga. Este grao é axeitado para a maioría dos proxectos de construción de edificios en climas moderados e é a opción estándar para estruturas comerciais e industriais.
Composición química do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350 ERW (análise de cucharón, % en masa):
| Elemento | C máx. | Si máx. | Mn máx. | P máx. | S máx. | CE máx. |
| C350 | 0,20 | 0,25 | 1,60 | 0,030 | 0,030 | 0,43 |
*Nota: Para seccións ocas circulares (CHS), o límite de silicio debe ser do 0,45 %. O equivalente en carbono (CE) calcúlase coa seguinte ecuación: CE = C + Mn/6 + (Cr+Mo+V)/5 + (Ni+Cu)/15.*
Propiedades mecánicas do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350 ERW (temperatura ambiente):
| Propiedade | Requisito C350 |
| Resistencia elástica (mín.) | 350 MPa (51.000 psi) |
| Resistencia á tracción (mín.) | 430 MPa (62.000 psi) |
| Elongación (min) | 16-20% (depende da proporción do/t) |
Requisitos de elongación por tipo de sección:
| Tipo de sección | do/t ≤ 15 | 15 < do/t ≤ 30 | do/t > 30 |
| Seccións circulares ocas (CHS) | 16% | 18% | 20% |
| Rectangular/SHS (b/t ≤15) | 12% | 14% | 16% |
Propiedades de impacto do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350 ERW:
| Grao | Temperatura de proba | Requisito |
| C350 | Non é obrigatorio | Sen probas de impacto obrigatorias |
*Nota: O C350 non ten probas de impacto obrigatorias. Para aplicacións en climas fríos que requiren resistencia a baixas temperaturas (proba de impacto de 0 °C), especifique C350L0 no seu lugar.*
Comparación de graos AS/NZS 1163:
| Grao | Resistencia ao rendemento | Resistencia á tracción | Forza fronte a C250 | Temperatura de impacto | Aplicación típica |
| C250 | 250 MPa | 320 MPa | — | Non é obrigatorio | Estrutura lixeira, economía |
| C250L0 | 250 MPa | 320 MPa | — | 0 °C | Estrutura lixeira, clima frío |
| C350 | 350 MPa | 430 MPa | +40% | Non é obrigatorio | Estrutura pesada, a máis común |
| C350L0 | 350 MPa | 430 MPa | +40% | 0 °C | Estrutura pesada, clima frío |
| C450 | 450 MPa | 500 MPa | +80% | Non é obrigatorio | Máxima forza, enxeñaría pesada |
| C450L0 | 450 MPa | 500 MPa | +80% | 0 °C | Máxima forza, clima frío |
3. Rango dimensional e cumprimento das normas para tubos de aceiro C350 ERW AS/NZS 1163
Womic Steel subministra tubos AS/NZS 1163 C350 ERW nun amplo espectro dimensional, totalmente conformes coa norma AS/NZS 1163.
| Elemento | Especificación |
| Estándar | AS/NZS 1163 (Perfís ocos de aceiro estrutural conformados en frío) |
| Grao | C350 |
| Proceso de fabricación | Soldadura por resistencia eléctrica (ERW) conformada en frío |
| Opcións de forma | Redonda (CHS) / Cadrada (SHS) / Rectangular (RHS) |
| Rango de diámetro exterior redondo | 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24") |
| Rango de tamaño cadrado | 25 mm x 25 mm – 500 mm x 500 mm |
| Rango de tamaño rectangular | 40 mm x 20 mm – 600 mm x 400 mm |
| Rango de grosor de parede | 2,0 mm – 16,0 mm (dependendo do tamaño e da forma) |
| Lonxitude | 6 m (SR), 12 m (DR) ou lonxitudes personalizadas de ata 18 m |
| Fin Remate | Extremo liso (PE) / Extremo biselado (BE) |
| Acabado superficial | Espido / Aceitado / Imprimado / Galvanizado en quente |
Tolerancias dimensionais segundo AS/NZS 1163:
| Característica | Tolerancia |
| Dimensións externas | ±1% (mín. 0,5 mm) |
| Espesor da parede (t) | ±10% |
| Concavidade/Convexidade | Máx. 0,8 % ou 0,5 mm |
| Cadratura dos lados | 90° ±1° |
| Rectitude | 0,15 % da lonxitude total |
| Xiro | 2 mm + 0,5 mm/m de lonxitude |
| Masa por unidade de lonxitude | Non menos de 0,96 x masa especificada |
| Tolerancia da lonxitude da fresa | 0, +100 mm |
| Lonxitude de precisión (<6 m) | 0, +5 mm |
| Lonxitude de precisión (6-10 m) | 0, +15 mm |
4. Dimensións e especificacións dispoñibles: tubo de aceiro ERW
| NB | Tamaño | OD mm | SCH40S mm | SCH5S mm | SCH10S mm | SCH10 mm | SCH20 mm | SCH40 mm | SCH60 mm | XS/80S mm | SCH80 mm | SCH100 mm | SCH120 mm | SCH140 mm | SCH160 mm | SCHXXS mm |
| 6 | 1/8” | 10.29 | 1.24 | 1,73 | 2.41 | |||||||||||
| 8 | 1/4” | 13,72 | 1,65 | 2.24 | 3.02 | |||||||||||
| 10 | 3/8” | 17.15 | 1,65 | 2.31 | 3.20 | |||||||||||
| 15 | 1/2” | 21.34 | 2,77 | 1,65 | 2.11 | 2,77 | 3,73 | 3,73 | 4,78 | 7.47 | ||||||
| 20 | 3/4” | 26,67 | 2,87 | 1,65 | 2.11 | 2,87 | 3,91 | 3,91 | 5,56 | 7,82 | ||||||
| 25 | 1” | 33,40 | 3.38 | 1,65 | 2,77 | 3.38 | 4,55 | 4,55 | 6.35 | 9.09 | ||||||
| 32 | 1 1/4” | 42,16 | 3,56 | 1,65 | 2,77 | 3,56 | 4,85 | 4,85 | 6.35 | 9,70 | ||||||
| 40 | 1 1/2” | 48,26 | 3,68 | 1,65 | 2,77 | 3,68 | 5.08 | 5.08 | 7.14 | 10.15 | ||||||
| 50 | 2” | 60,33 | 3,91 | 1,65 | 2,77 | 3,91 | 5,54 | 5,54 | 9,74 | 11.07 | ||||||
| 65 | 2 1/2” | 73,03 | 5.16 | 2.11 | 3.05 | 5.16 | 7.01 | 7.01 | 9,53 | 14.02 | ||||||
| 80 | 3" | 88,90 | 5,49 | 2.11 | 3.05 | 5,49 | 7,62 | 7,62 | 11.13 | 15.24 | ||||||
| 90 | 3 1/2” | 101,60 | 5,74 | 2.11 | 3.05 | 5,74 | 8.08 | 8.08 | ||||||||
| 100 | 4” | 114,30 | 6.02 | 2.11 | 3.05 | 6.02 | 8,56 | 8,56 | 11.12 | 13.49 | 17.12 | |||||
| 125 | 5” | 141,30 | 6,55 | 2,77 | 3.40 | 6,55 | 9,53 | 9,53 | 12,70 | 15,88 | 19.05 | |||||
| 150 | 6 polgadas | 168,27 | 7.11 | 2,77 | 3.40 | 7.11 | 10,97 | 10,97 | 14.27 | 18.26 | 21,95 | |||||
| 200 | 8” | 219,08 | 8.18 | 2,77 | 3,76 | 6.35 | 8.18 | 10.31 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 20,62 | 23.01 | 22.23 | |
| 250 | 10 polgadas | 273,05 | 9.27 | 3.40 | 4.19 | 6.35 | 9.27 | 12,70 | 12,70 | 15.09 | 19.26 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 25,40 | |
| 300 | 12 polgadas | 323,85 | 9,53 | 3,96 | 4,57 | 6.35 | 10.31 | 14.27 | 12,70 | 17.48 | 21.44 | 25,40 | 28,58 | 33,32 | 25,40 | |
| 350 | 14 polgadas | 355,60 | 9,53 | 3,96 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 11.13 | 15.09 | 12,70 | 19.05 | 23,83 | 27,79 | 31,75 | 35,71 | |
| 400 | 16 polgadas | 406,40 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 12,70 | 16,66 | 12,70 | 21.44 | 26.19 | 30,96 | 36,53 | 40,49 | |
| 450 | 18 polgadas | 457,20 | 9,53 | 4.19 | 4,78 | 6.35 | 7,92 | 14.27 | 19.05 | 12,70 | 23,83 | 29,36 | 34,93 | 39,67 | 45,24 | |
| 500 | 20 polgadas | 508,00 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9,53 | 15.09 | 20,62 | 12,70 | 26.19 | 32,54 | 38.10 | 44,45 | 50,01 | |
| 550 | 22 polgadas | 558,80 | 9,53 | 4,78 | 5,54 | 6.35 | 9,53 | 22.23 | 12,70 | 28,58 | 34,93 | 41,28 | 47,63 | 53,98 | ||
| 600 | 24 polgadas | 609,60 | 9,53 | 5,54 | 6.35 | 6.35 | 9,53 | 17.48 | 24,61 | 12,70 | 30,96 | 38,89 | 46,02 | 52,37 | 59,54 | |
| 650 | 26” | 660,40 | 9,53 | 7,92 | 12,70 | 12,70 |
Nota: A dispoñibilidade do grosor da parede pode variar segundo o diámetro da tubaxe e a capacidade de fabricación. Hai dimensións personalizadas fóra deste rango dispoñibles se se solicita.
5. Normas comúns para tubos de aceiro ERW fabricados por Womic Steel
| Estándar | Graos regulares | Aplicación típica |
| API 5L (Especificación para Tubaxes) | ||
| API 5L PSL1 / PSL2 | GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 | Transporte de petróleo e gas, oleodutos terrestres/maritimos |
| Tubaxe de liña ASTM e tubos estruturais | ||
| ASTM A53 (Especificación para tubos de aceiro, negros e en quente, revestidos de zinc, soldados e sen costuras) | GR.A, GR.B | Auga, gas, vapor, aire, aplicacións estruturais |
| ASTM A135 (Especificación para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica) | GR.A, GR.B | Servizos de auga, gas, vapor e refinería |
| ASTM A252 (Especificación para pilotes de tubos de aceiro soldados e sen costura) | GR.1, GR.2, GR.3 | Pilotes de cimentación, pilotes mariños, cimentación de pontes |
| ASTM A500 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en frío) | GR.A, GR.B, GR.C | Tubaxe estrutural, estruturas de edificios, pontes |
| ASTM A501 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en quente) | GR.A, GR.B | Aplicacións estruturais pesadas, columnas, vigas |
| Caldeira e intercambiador de calor ASTM (ERW) | ||
| ASTM A178 (Especificación para tubos de caldeira de aceiro ao carbono e aceiro ao carbono e manganeso soldados por resistencia eléctrica) | Grao A, C, D | Tubos de caldeira, tubos de sobrequentador |
| ASTM A214 (Especificación para intercambiadores de calor e tubos condensadores de aceiro ao carbono soldados por resistencia eléctrica) | — | Intercambiadores de calor, condensadores |
| ASTM A250 (Especificación para tubos de caldeiras e sobrequentadores de aceiro de aliaxe ferrítica soldados por resistencia eléctrica) | T1, T2, T5, T9, T11, T22 | Caldeira e sobrequentador de alta temperatura |
| ASTM A334 (Especificación para tubos de aceiro de carbono e aliaxe sen costura e soldados para servizo a baixa temperatura) | GR.1, GR.3, GR.6 | Servizo crioxénico a baixa temperatura |
| Normas EN / DIN / BS | ||
| EN 10217-1 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado con propiedades especificadas a temperatura ambiente) | P235TR1, P265TR1 | Recipientes a presión, tambores de caldeiras, tubaxes de alta presión |
| EN 10217-2 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado e aliado con propiedades especificadas para temperaturas elevadas) | P235GH, P265GH, P295GH, P355GH | Temperatura elevada, tubos de caldeira, intercambiadores de calor |
| EN 10219-1 (Perfís ocos de aceiro soldados conformados en frío para fins estruturais) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H | Aplicacións estruturais, construción de edificios, pontes |
| EN 10210 (Perfís ocos estruturais acabados en quente de aceiros non aliados e de gran fino) | S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH | Perfís ocos sen soldadura/soldados conformados en quente para fins estruturais, construción de edificios, pontes |
| EN 10025-2 (Produtos laminados en quente de aceiros estruturais - Aceiros estruturais non aliados) | S235JR, S275JR, S355JR, | Estruturas metálicas xerais, enxeñaría civil |
| EN 10255 (Tubos de aceiro non aliado aptos para soldadura e rosca) | S195T, S235JRTH | Auga, gas, sumidoiros, sistemas de tubaxes roscadas |
| EN 10305-2 (Tubos de aceiro para aplicacións de precisión - Tubos soldados estirados en frío) | E215, E235, E355 | Aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos |
| BS 1387 (Especificación para tubos e tubulares de aceiro roscados e encaixados) | Clase A, B, C | Auga, gas, vapor, andamiaxe, tubo roscado |
| DIN 2458 (Tubos e accesorios de aceiro soldados - Condicións técnicas xerais de subministración) | St37.0, St44.0, St52.0 | Tubos de aceiro soldados xerais, aplicacións estruturais |
| ISO e outras normas | ||
| ISO 3183 (Industrias do petróleo e do gas natural - Tubaxes de aceiro para sistemas de transporte por oleodutos) | L245, L290, L360, L415 | Oleodutos e gasodutos (equivalente ISO a API 5L) |
| ISO 65 (Tubos de aceiro para auga, gas e augas residuais - Tubos roscados) | Medio, Pesado | Auga, gas, sumidoiros, tubaxe roscada |
| CSA G40.21 (Aceiro de calidade estrutural - Norma canadense) | 44 W, 50 W | Aplicacións estruturais (Canadá) |
| AS 1163 (Perfís ocos de aceiro estrutural - Norma australiana) | C250, C350, C450 | Perfís ocos estruturais (Australia) |
| GOST 10706 (Tubos de aceiro soldados para canalizacións e estruturas - estándar ruso) | Rúa 20, Rúa 35, Rúa 45 | Tuberas, aplicacións estruturais (Rusia) |
Uso:Transmisión de petróleo e gas, auga e sumidoiros, proxectos estruturais, andamiaxe, cimentación de pilotes, fluídos a alta presión, procesamento químico, xeración de enerxía, construción, enxeñaría mariña, tubos de caldeiras, intercambiadores de calor, sobrequentadores, condensadores, servizo a baixa temperatura, aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos, sistemas de tubaxes roscadas
6. Proceso de fabricación: tubos de aceiro ERW/HFW
Inspección de materias primas:As bobinas de aceiro entrantes verifícanse en canto á súa composición química, propiedades mecánicas e calidade superficial. A cada bobina asígnaselle un número de cocción único para unha trazabilidade completa.
Desenrolamento e nivelación:As bobinas desenrólanse e nivelanse para aplanar a tira e retirar o conxunto de bobinas, garantindo unha planitude uniforme para unha formación consistente.
Fresado e recorte de bordos:Ambos os bordos da tira están fresados cunha tolerancia de ancho precisa (±0,5 mm), creando unha superficie limpa e paralela para a formación de soldaduras de alta calidade.
Conformación en frío:A tira nivelada pasa a través de rolos de formación que van moldeando gradualmente a tira plana nunha carcasa de tubo cilíndrico aberto.
Soldadura de alta frecuencia (HFW/ERW):A corrente de alta frecuencia (200-500 kHz) quenta os bordos de unión á temperatura de forxado (1350-1500 °C). Os rolos de compresión presionan os bordos quentes xuntos, creando unha soldadura forxada sen material de recheo.
Eliminación do cordón de soldadura:As láminas de carburo para o corte elimínanse nas zonas quentes, o que produce unha superficie lisa cun reforzo mínimo da soldadura.
Tamaño:O tubo soldado pasa por rolos de encolado para lograr unha tolerancia de diámetro exterior precisa (±0,5 % a ±1,0 %). Se é necesario, outros rolos producen formas cadradas/rectangulares.
Tratamento térmico (opcional):A normalización a 890-930 °C pódese aplicar para mellorar a ductilidade ou o alivio de tensións, producindo unha microestrutura uniforme de ferrita-perlita.
Corte a lonxitude:Os tubos córtanse a lonxitudes especificadas empregando serras de corte voadoras con control de precisión (±3 mm).
Ensaios non destrutivos:
●Probas ultrasónicas (UT):Inspección do 100 % da costura de soldadura e do corpo do tubo para detectar laminacións, inclusións e falta de fusión.
●Probas de correntes de Foucault (ET):Inspección continua da calidade da soldadura en liña.
●Probas hidrostáticas:Cada tubaxe probouse ao 95 % de SMYS durante un mínimo de 10 segundos.
Acabado final:Extremos lisos, extremos biselados (30°-35° cun ángulo de aterraxe de 1,6 mm) ou extremos roscados segundo as especificacións do cliente.
Inspección e marcado finais:Inspección visual, verificación dimensional (diámetro exterior, peso, lonxitude, rectitude) e marcado permanente segundo a norma (grao, tamaño, número de cocción, fabricante).
7. Control de calidade e procedementos de proba
| Escenario | Método de inspección | Propósito |
| Materia prima | Análise química (espectrómetro OES) | Verificar o cumprimento dos límites de composición da API 5L |
| Materia prima | Probas de tracción | Verificar a elasticidade, a resistencia á tracción e o alongamento |
| En proceso | Inspección dimensional (micrómetros, calibre) | Monitorizar o diámetro exterior e o peso durante o conformado e o dimensionamento |
| Zona de soldadura | Probas ultrasónicas (UT) - En liña | Detección de descontinuidades de soldadura, falta de fusión |
| Zona de soldadura | Probas de correntes de Foucault (ET) - En liña | Monitorización continua da calidade das costuras de soldadura |
| Zona de soldadura | Macroexame de costuras de soldadura | Verificar a penetración da soldadura e a xeometría da fusión |
| Tubo acabado | Proba hidrostática (10 segundos mínimo ao 95 % da presión arterial media (SMYS)) | Verificar a integridade da presión e a estanquidade |
| Tubo acabado | Probas ultrasónicas (UT) - Fóra de liña (opcional) | Inspección laminar de corpo enteiro |
| Tubo acabado | Inspección de partículas magnéticas (MPI) | Detección de gretas superficiais (soldadura e zonas hábiles) |
| Tubo acabado | Proba de impacto Charpy con entalla en V | Verificar a tenacidade a baixas temperaturas (PSL2) |
| Tubo acabado | Proba de dureza (HRC / HV10) | Verificar os límites máximos de dureza (servizo acedo) |
| Tubo acabado | Proba de flexión guiada (cara e raíz) | Verificar a ductilidade e a solidez da soldadura |
| Tubo acabado | Proba de aplanamento | Verificar a ductilidade e a solidez do corpo da tubaxe |
| Tubo acabado | Inspección dimensional e visual | Verificar o diámetro exterior, o peso, a lonxitude, a rectitude e a calidade da superficie |
| Tubo acabado | Verificación de marcado | Garantir unha marcaxe permanente segundo a norma API 5L |
Probas adicionais para PSL2 / Servizo acedo:
● Proba de HIC (craqueamento inducido por hidróxeno) segundo a norma NACE TM0284
● Proba SSC (fisuración por tensión de sulfuro) segundo o método A da NACE TM0177
● Probas de impacto CVN a -10 °C, -20 °C ou -46 °C
● Verificación da dureza (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 para resistentes a HIC)
Documentación de calidade:
● Certificado de proba de fresado segundo a norma EN 10204 Tipo 2.2, 3.1 ou 3.2
● Informe de proba hidrostática (tubaxe por tubaxe)
● Informe de inspección UT/ET
● Trazabilidade desde o número de quecemento ata a tubaxe acabada
8. Aplicacións principais Tubo de aceiro ERW
As tubaxes ERW son compoñentes esenciais na transmisión de petróleo e gas e en diversas aplicacións industriais:
Transmisión de petróleo e gas:Gasodutos de longa distancia, terrestres e mariños, para petróleo cru, gas natural e produtos petrolíferos refinados.
Transporte de fluídos a alta presión:Liñas de inxección de auga, sistemas de eliminación de auga producida e transferencia de fluídos a alta presión en campos petrolíferos e instalacións de procesamento.
Proxectos de oleodutos en terra:Liñas de recollida transcontinental, liñas troncais e oleodutos de distribución en campos de petróleo e gas.
Sistemas de oleodutos mariños:Liñas de fluxo, tubos verticales e tubaxes de exportación submarinas para plataformas mariñas e terminacións submarinas (con opcións de servizo PSL2 e àcid).
Ambientes de servizo acedos:Tuberas que manexan gas acedo húmido (que contén H₂S) que requiren PSL2 con requisitos suplementarios, incluíndo resistencia HIC e SSC segundo as normas NACE.
Transmisión de auga:Tuberías de subministración de auga de gran diámetro, sistemas de rega e transmisión de auga bruta para uso municipal e industrial.
Tratamento de augas residuais e sumidoiros:Liñas de descarga de efluentes, tubaxes da planta de tratamento e sistemas de tratamento de lodos.
Aplicacións estruturais industriais:Soportes, reforzos e compoñentes estruturais para tubaxes en refinerías, plantas petroquímicas e instalacións industriais.
Instalacións de procesamento de petróleo e gas:Liñas de fluxo, colectores, colectores e tubaxes de interconexión en plantas de procesamento e estacións de compresión.
EPC e tubaxes de planta:Tubaxes de procesos e servizos en refinerías, plantas de procesamento de gas, complexos químicos e instalacións de xeración de enerxía.
9. Embalaxe e envío
As tubaxes ERW embalanse e envíanse co máximo coidado para garantir a súa protección durante o transporte. Aquí tes unha descrición do proceso de embalaxe e envío:
Embalaxe:
Revestimento protector:Antes do embalaxe, as tubaxes poden revestirse cunha fina capa de aceite antioxidante ou verniz protector para evitar a corrosión e a oxidación da superficie durante o almacenamento e o transporte. Tamén está dispoñible un acabado natural para a aplicación inmediata do revestimento no destino.
Agrupación:As tubaxes de dimensións e especificacións similares agrúpanse coidadosamente en feixes hexagonais ou rectangulares. Asíranse con correas de aceiro (normalmente de 3 a 5 correas por feixe) para evitar o movemento dentro do feixe.
Tapas finais:As tapas de plástico (PE ou PP) colócanse en ambos os extremos de cada tubo para protexer os extremos biselados, os extremos lisos e as conexións roscadas de danos por impactos, entrada de residuos e humidade.
Acolchado e amortiguación:Para pedidos de exportación premium, pódense usar materiais de acolchado como aneis de escuma ou tiras de goma entre as capas de tubaxes para evitar a abrasión e os danos no revestimento durante a manipulación.
Caixas ou caixas de madeira:Para tubos de parede fina, tubos de precisión ou pedidos de revestimento premium, os tubos poden embalarse en caixas de madeira resistentes ou caixas de madeira contrachapada para proporcionar unha maior protección contra forzas externas e manipulación brusca.
Envío:
Modo de transporte:Tubaxes enviadas por buques portacontedores (20 pés/40 pés), graneleiros ou transporte ferroviario dependendo do destino, volume e urxencia. Transporte aéreo dispoñible para mostras ou envíos con tempo crítico.
Contenedorización:Pedidos pequenos e medianos cargados en contedores de envío estándar, protexendo a carga das inclemencias meteorolóxicas, a humidade e os contaminantes externos durante o transporte.
Carga de buques a granel:Pedidos de gran volume (normalmente >200 toneladas) cargados directamente en graneleros. As vigas de elevación e as barras de separación evitan danos; a estiba e o amarre aseguran a carga contra o movemento do mar.
Etiquetado e documentación:Cada paquete está claramente etiquetado co grao, estándar, dimensións, número de cocción e instrucións de manipulación. Documentación completa (factura comercial, lista de embalaxe, coñecemento de embarque, certificado de orixe, certificados de proba de muíño) preparada para un despacho de aduanas sen problemas.
Fixación segura:Fardos suxeitos con correas de aceiro, sacos de estiba ou arriostramentos de madeira para evitar que se desplacen, balanceen ou se dañen durante o transporte.
Seguimento e seguro:Números de seguimento de contedores proporcionados para monitorización en tempo real. Seguro de carga marítima (todo risco ou con avería) dispoñible se o solicita.
En resumo, Womic Steel garante que todas as tubaxes de aceiro ERW estean embaladas con medidas de protección líderes na industria e enviadas utilizando métodos de transporte fiables para chegar ao seu destino en condicións óptimas. Uns procedementos de embalaxe e envío axeitados son esenciais para preservar a integridade e a calidade dos produtos entregados.
10. Vantaxes e preguntas frecuentes de Womic Steel
Por que asociarse con Womic Steel?
Punto único de venda:Gama completa, dende tubos API 5L ERW ata accesorios para tubos OEM correspondentes (cóbados, T, redutores, bridas, tapas) en calidades de materiais compatibles, incluíndo aceiro ao carbono, aceiro de aliaxe e aceiro inoxidable.
Conformidade técnica:Certificados completos de probas de muíño (EN 10204 tipo 2.2, 3.1 ou 3.2) proporcionados con cada envío, nos que se detalla a composición química exacta, os resultados das probas mecánicas e os informes de exames non destrutivos.
Servizos de valor engadido:Biselado de extremos (30°-35°), roscado e acoplamento, instalación de tapas de plástico e revestimento anticorrosión (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanizado) dispoñibles internamente ou a través de instalacións de socios cualificados.
Loxística competitiva:A colaboración estratéxica con transitarios globais garante unha carga optimizada de contedores (maximizando a cantidade por contedor) e un envío rendible a todo o mundo con tempos de tránsito fiables.
Inventario e dispoñibilidade:Un amplo stock de tamaños estándar API 5L X52 (de 2" a 24" de diámetro exterior, cédula 10-80) garante prazos de entrega curtos e unha resposta rápida aos requisitos urxentes do proxecto. Prodúcense tamaños personalizados baixo demanda cun prazo de entrega típico de 30 a 45 días.
Capacidade de servizo acedo:Capacidade total para subministrar tubaxes PSL2 con probas HIC e SSC segundo as normas NACE para aplicacións de gas acedo. Dureza controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.
Escolla Womic Steel Group como o seu socio de confianza para tubos de aceiro API 5L X52 ERW de alta calidade e un rendemento de entrega imbatible. Non dubide en consultar!
Sitio web: www.womicsteel.com
Correo electrónico: sales@womicsteel.com
Teléfono/WhatsApp/WeChat:
Víctor: +86-15575100681
Jack: +86-18390957568
Preguntas frecuentes (FAQ)
P: Que significa C350 na norma AS/NZS 1163?
R: "C" significa conformado en frío e "350" indica unha resistencia mínima ao desgaste de 350 MPa (51 000 psi). Este é o grao estrutural máis empregado da serie AS/NZS 1163.
P: Cal é a diferenza entre o C350 e o C250?
R: O C350 ten un límite elástico un 40 % maior (350 MPa fronte a 250 MPa) e unha resistencia á tracción maior (430 MPa fronte a 320 MPa). O C350 permite estruturas máis lixeiras ou unha maior capacidade de carga en comparación co C250. O C350 é a opción estándar para edificios comerciais e industriais.
P: Cal é a diferenza entre o C350 e o C350L0?
R: O C350 non ten requisitos obrigatorios de probas de impacto, polo que é axeitado para a construción xeral en climas moderados. O C350L0 require probas de impacto Charpy a 0 °C (27 J de media, 20 J individual), o que o fai axeitado para aplicacións en climas fríos.
P: Que formas están dispoñibles para AS/NZS 1163 C350?
A: Redondas (seccións ocas circulares - CHS), cadradas (seccións ocas cadradas - SHS) e rectangulares (seccións ocas rectangulares - RHS). As tres formas están dispoñibles na calidade C350. C350 é a calidade máis especificada para SHS e RHS na construción.
P: É axeitado o C350 para a construción de edificios altos?
R: Si. O C350 úsase amplamente para estruturas de edificios de gran altura, estruturas comerciais e edificios industriais debido á súa excelente relación resistencia-custo. Por exemplo, o C350 SHS (perfís ocos cadrados) úsase habitualmente para columnas portantes en edificios de varios andares.
P: Pódese soldar o C350?
R: Si. Boa soldabilidade con equivalente de carbono (CE máx. 0,43 %). Non se require prequecemento para grosores de parede inferiores a 16 mm en condicións normais. Utilice consumibles ER70S-6 (MIG) ou E7018 (SMAW). Os procedementos de soldadura deben cualificarse segundo os códigos aplicables.
P: Cal é a lonxitude máxima dispoñible para as tubaxes C350?
R: Lonxitudines estándar: 6 m e 12 m. Lonxitudines personalizadas de ata 18 m para tamaños redondos inferiores a 168 mm. As seccións cadradas e rectangulares adoitan estar limitadas a 12 m. As lonxitudes de fresado poden ser de 4 a 16 m aleatorias ou fixas segundo se especifique.
P: Que acabados superficiais están dispoñibles?
A: Espida (soldada con cascarilla), aceitada (antiferruxe lixeira), imprimada (imprimación de taller), galvanizada por inmersión en quente (revestimento de zinc). Para estruturas e pontes exteriores, recoméndase un acabado galvanizado por inmersión en quente para a protección contra a corrosión.
P: Poden proporcionar unha inspección por parte de terceiros para as tubaxes AS/NZS 1163 C350?
R: Si. Dispoñibles inspeccións por parte de SGS, BV, TÜV, ABS, DNV e LR. Fornécense certificados 3.2 se se solicitan. As probas inclúen análise química, probas de tracción e probas de achatamento.
P: Cal é o prazo de entrega típico para as tubaxes AS/NZS 1163 C350 ERW?
R: Tamaños en stock: 15-25 días. Tamaños personalizados: 30-45 días. A galvanización engade entre 10 e 15 días. O C350 adoita estar en stock, o que ofrece unha boa dispoñibilidade.
P: Que documentación proporcionades para os envíos de tubaxes C350?
A: Certificado de ensaio de laminación (EN 10204 Tipo 3.1 ou 3.2), informe de ensaio de tracción, informe dimensional, lista de embalaxe, factura, coñecemento de embarque.
P: É axeitado o C350 para a construción de pontes?
R: Si. O C350 úsase habitualmente para vigas de pontes, pontes peonís e pasos elevados de autoestradas. Para aplicacións en pontes en climas fríos, recoméndase o C350L0 con resistencia ao impacto a baixas temperaturas garantida.
P: Cal é a vantaxe de aforro de peso do C350 sobre o C250?
R: Para a mesma carga e deseño, o C350 permite unha redución do grosor da parede de aproximadamente o 30 % en comparación co C250. Isto tradúcese nun aforro de peso significativo en estruturas grandes, o que reduce os custos dos materiais e os requisitos de cimentación.











