Tubo de aceiro ASNZS 1163 C350L0 ERW: sección oca estrutural conformada en frío para a construción en Australia e Nova Zelandia

Descrición curta:

Womic Steel subministra tubos de aceiro C350L0 ERW AS/NZS 1163 de alta calidade para aplicacións estruturais e de construción nos mercados de Australia e Nova Zelandia. A sección oca C350L0 ofrece alta resistencia (rendemento de 350 MPa) con tenacidade ao impacto a 0 °C garantida para estruturas de edificios, pontes, torres e estruturas industriais. Dispoñible en formas redondas, cadradas e rectangulares. Diámetro exterior de 21,3 mm a 610 mm (de 1/2″ a 24″), grosor de parede de 2,0 mm a 16,0 mm, lonxitude de ata 18 m. Certificado de laminación, proba hidrostática, inspección UT/ET, extremo biselado, revestimento anticorrosión dispoñible. Marcado CE e certificación EN 10204 3.2 dispoñibles. Prezo competitivo e entrega rápida.

Tamaño do tubo de aceiro ERW:Diámetro exterior redondo: 21,3 mm-610 mm (1/2″-24″), grosor da parede: 2,0 mm-16,0 mm. Cadrado: de 25 x 25 mm a 500 x 500 mm. Rectangular: de 40 x 20 mm a 600 x 400 mm. Lonxitude: 6 m, 12 m ou segundo sexa necesario.

Estándar e grao de tubo de aceiro ERW:Grao AS/NZS 1163 C350L0; Tamén dispoñible C250, C250L0, C350, C450, C450L0

Uso do tubo de aceiro ERW:Construción de edificios, vigas de pontes, torres e mastros, plantas industriais, estadios, edificios altos, maquinaria pesada, estruturas mariñas, grúas, torres de transmisión, estruturas para climas fríos

Womic SteelOfrecemos alta calidade e prezos competitivos de tubos de aceiro AS/NZS 1163 C350L0 ERW, perfís ocos estruturais e accesorios para tubos. Certificado de laminación, proba hidrostática, inspección UT/ET, extremo biselado e revestimento anticorrosión dispoñibles. Entrega rápida e o mellor servizo.


Detalle do produto

Etiquetas do produto

1. Womic Steel: capacidades de fabricación e fortaleza da empresa

Womic Steel Group é un fabricante e exportador global de primeiro nivel con máis de 20 anos de experiencia na produción de produtos tubulares de aceiro carbono, aliaxe e inoxidable. As nosas instalacións de produción de tubos ERW de última xeración abarcan unha capacidade de fabricación integral de máis de 15.000 toneladas ao mes para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica.

Rango de tamaño de produción para tubos ERW AS/NZS 1163 C350L0:Diámetro exterior redondo de 21,3 mm a 610 mm (de 1/2 polgada a 24 polgadas) con grosor de parede de 2,0 mm a 16,0 mm. Tamaños cadrados de 25 mm x 25 mm a 500 mm x 500 mm. Tamaños rectangulares de 40 mm x 20 mm a 600 mm x 400 mm. Lonxitude aleatoria simple de 6 m, lonxitude aleatoria dobre de 12 m ou lonxitudes personalizadas segundo sexa necesario.

Certificacións de calidade e cumprimento normativo:

Certificado ISO 9001:2015:Sistema de xestión da calidade que garante a calidade consistente do produto.

Conformidade coa norma AS/NZS 1163:Cumprimento total da norma australiana/neozelandesa para seccións ocas de aceiro estrutural soldadas conformadas en frío.

Marcado CE (EN 10219):Cumprimento equivalente coa norma europea de flexibilidade do mercado.

Certificación EN 10204 3.2:Certificado de inspección 3.2 validado por TÜV, LR, BV ou SGS.

Aprobacións de inspección por terceiros (TPI):Produtos homologados por SGS, BV, ABS, LR, DNV e TÜV.

Recoñecemento global:Provedor de confianza para empresas de construción e empresas de enxeñaría que prestan servizo a máis de 80 países, incluíndo Australia e Nova Zelandia.

2. Tubaxe de aceiro AS/NZS 1163 C350L0 ERW: composición do material e características de rendemento

A norma AS/NZS 1163 C350L0 é unha sección oca estrutural soldada conformada en frío fabricada mediante soldadura por resistencia eléctrica (ERW) sen tratamento térmico posterior. A norma aplícase ás seccións ocas estruturais utilizadas para aplicacións estruturais e de enxeñaría xerais.

Explicación da designación da cualificación:

AS/NZS 1163Número estándar (Australia/Nova Zelandia)

CSección conformada en frío

350Límite de fluencia mínimo (MPa)

LPropiedades de impacto garantidas do material

0Proba de impacto a baixa temperatura a 0 °C

Composición química do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350L0 ERW (análise de cucharón, % en masa):

Elemento C máx. Si máx. Mn máx. P máx. S máx. Cr máx. Máx. de Mo Al máx. Ti máx. Microaliaxe CE máx.
C350L0 0,20 0,25 1,60 0,030 0,030 0,30 0,10 0,10 0,04 0,15 0,43

*Nota: Para seccións ocas circulares (CHS), o límite de silicio debe ser do 0,45 %. O equivalente en carbono (CE) calcúlase coa seguinte ecuación: CE = C + Mn/6 + (Cr+Mo+V)/5 + (Ni+Cu)/15.*

Propiedades mecánicas do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350L0 ERW (temperatura ambiente):

Propiedade Requisito C350L0
Resistencia elástica (mín.) 350 MPa
Resistencia á tracción (mín.) 430 MPa
Alongamento (mín. para 5,65 √So) 16-20% (depende da proporción do/t)

Requisitos de elongación por tipo de sección:

Tipo de sección do/t ≤ 15 15 < do/t ≤ 30 do/t > 30
Seccións circulares ocas (CHS) 16% 18% 20%
Rectangular/SHS (b/t ≤15) 12% 14% 16%

Propiedades de impacto do tubo de aceiro AS/NZS 1163 C350L0 ERW (encaixe en V Charpy):

Grao Temperatura de proba Enerxía media (min) Enerxía individual (min)
C350L0 0 °C 27 xullos 20 xullos

*Nota: É necesario realizar unha proba de impacto para grosores de parede ≥ 6 mm. A designación L0 garante a resistencia ao impacto a 0 °C, o que fai que o C350L0 sexa ideal para aplicacións en climas fríos onde o rendemento a baixas temperaturas é fundamental.*

Comparación de graos AS/NZS 1163:

Grao Resistencia ao rendemento Resistencia á tracción Temperatura de impacto Aplicación típica
C250 250 MPa 320 MPa Non é obrigatorio Estrutura lixeira, construción xeral
C250L0 250 MPa 320 MPa 0 °C Estrutura lixeira para clima frío
C350 350 MPa 430 MPa Non é obrigatorio Alta resistencia, clima moderado
C350L0 350 MPa 430 MPa 0 °C Alta resistencia, clima frío
C450 450 MPa 500 MPa Non é obrigatorio Máxima resistencia, enxeñaría pesada
C450L0 450 MPa 500 MPa 0 °C Máxima forza, clima frío

*Nota: O C350L0 é o grao de baixa temperatura máis empregado para edificios comerciais e soportes de pontes en rexións frías. Por exemplo, en proxectos de inverno en Auckland, o C350L0 SHS (sección oca cadrada) úsase a miúdo para columnas portantes.*

3. Rango dimensional e cumprimento das normas para tubos de aceiro C350L0 ERW AS/NZS 1163

Womic Steel subministra tubos AS/NZS 1163 C350L0 ERW nun amplo espectro dimensional, totalmente conformes coa norma AS/NZS 1163.

Elemento Especificación
Estándar AS/NZS 1163 (Perfís ocos de aceiro estrutural conformados en frío)
Grao C350L0
Proceso de fabricación Soldadura por resistencia eléctrica (ERW) conformada en frío
Opcións de forma Redonda (CHS) / Cadrada (SHS) / Rectangular (RHS)
Rango de diámetro exterior redondo 21,3 mm – 610 mm (1/2" – 24")
Rango de tamaño cadrado 25x25 mm – 500x500 mm
Rango de tamaño rectangular 40x20 mm – 600x400 mm
Rango de grosor de parede 2,0 mm – 16,0 mm (redondo) / ata 16 mm (dereita/esquerda)
Lonxitude 6 m, 12 m ou personalizado ata 18 m
Fin Remate Extremo liso / Extremo biselado
Acabado superficial Espido / Aceitado / Imprimado / Galvanizado en quente / FBE / 3PE

Tolerancias dimensionais segundo AS/NZS 1163:

Característica Tolerancia
Dimensións externas ±1% (mín. 0,5 mm)
Espesor da parede (t) ±10%
Concavidade/Convexidade Máx. 0,8 % ou 0,5 mm
Cadratura dos lados 90° ±1°
Rectitude 0,15 % da lonxitude total
Xiro 2 mm + 0,5 mm/m de lonxitude
Masa por unidade de lonxitude Non menos de 0,96 x masa especificada
Tolerancia da lonxitude da fresa 0, +100 mm
Lonxitude de precisión (<6 m) 0, +5 mm
Lonxitude de precisión (6-10 m) 0, +15 mm

4. Dimensións e especificacións dispoñibles: tubo de aceiro ERW

NB

Tamaño

OD

mm

SCH40S

mm

SCH5S

mm

SCH10S

mm

SCH10

mm

SCH20

mm

SCH40

mm

SCH60

mm

XS/80S

mm

SCH80

mm

SCH100

mm

SCH120

mm

SCH140

mm

SCH160

mm

SCHXXS

mm

6

1/8”

10.29

   

1.24

   

1,73

   

2.41

         

8

1/4”

13,72

   

1,65

   

2.24

   

3.02

         

10

3/8”

17.15

   

1,65

   

2.31

   

3.20

         

15

1/2”

21.34

2,77

1,65

2.11

   

2,77

 

3,73

3,73

     

4,78

7.47

20

3/4”

26,67

2,87

1,65

2.11

   

2,87

 

3,91

3,91

     

5,56

7,82

25

1”

33,40

3.38

1,65

2,77

   

3.38

 

4,55

4,55

     

6.35

9.09

32

1 1/4”

42,16

3,56

1,65

2,77

   

3,56

 

4,85

4,85

     

6.35

9,70

40

1 1/2”

48,26

3,68

1,65

2,77

   

3,68

 

5.08

5.08

     

7.14

10.15

50

2”

60,33

3,91

1,65

2,77

   

3,91

 

5,54

5,54

     

9,74

11.07

65

2 1/2”

73,03

5.16

2.11

3.05

   

5.16

 

7.01

7.01

     

9,53

14.02

80

3"

88,90

5,49

2.11

3.05

   

5,49

 

7,62

7,62

     

11.13

15.24

90

3 1/2”

101,60

5,74

2.11

3.05

   

5,74

 

8.08

8.08

         

100

4”

114,30

6.02

2.11

3.05

   

6.02

 

8,56

8,56

 

11.12

 

13.49

17.12

125

5”

141,30

6,55

2,77

3.40

   

6,55

 

9,53

9,53

 

12,70

 

15,88

19.05

150

6 polgadas

168,27

7.11

2,77

3.40

   

7.11

 

10,97

10,97

 

14.27

 

18.26

21,95

200

8”

219,08

8.18

2,77

3,76

 

6.35

8.18

10.31

12,70

12,70

15.09

19.26

20,62

23.01

22.23

250

10 polgadas

273,05

9.27

3.40

4.19

 

6.35

9.27

12,70

12,70

15.09

19.26

21.44

25,40

28,58

25,40

300

12 polgadas

323,85

9,53

3,96

4,57

 

6.35

10.31

14.27

12,70

17.48

21.44

25,40

28,58

33,32

25,40

350

14 polgadas

355,60

9,53

3,96

4,78

6.35

7,92

11.13

15.09

12,70

19.05

23,83

27,79

31,75

35,71

 

400

16 polgadas

406,40

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

12,70

16,66

12,70

21.44

26.19

30,96

36,53

40,49

 

450

18 polgadas

457,20

9,53

4.19

4,78

6.35

7,92

14.27

19.05

12,70

23,83

29,36

34,93

39,67

45,24

 

500

20 polgadas

508,00

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

15.09

20,62

12,70

26.19

32,54

38.10

44,45

50,01

 

550

22 polgadas

558,80

9,53

4,78

5,54

6.35

9,53

 

22.23

12,70

28,58

34,93

41,28

47,63

53,98

 

600

24 polgadas

609,60

9,53

5,54

6.35

6.35

9,53

17.48

24,61

12,70

30,96

38,89

46,02

52,37

59,54

 

650

26”

660,40

9,53

   

7,92

12,70

   

12,70

           

Nota: A dispoñibilidade do grosor da parede pode variar segundo o diámetro da tubaxe e a capacidade de fabricación. Hai dimensións personalizadas fóra deste rango dispoñibles se se solicita.

5. Normas comúns para tubos de aceiro ERW fabricados por Womic Steel

Estándar

Graos regulares

Aplicación típica

API 5L (Especificación para Tubaxes)    
API 5L PSL1 / PSL2 GR.B, X42, X52, X60, X65, X70 Transporte de petróleo e gas, oleodutos terrestres/maritimos
Tubaxe de liña ASTM e tubos estruturais    
ASTM A53 (Especificación para tubos de aceiro, negros e en quente, revestidos de zinc, soldados e sen costuras) GR.A, GR.B Auga, gas, vapor, aire, aplicacións estruturais
ASTM A135 (Especificación para tubos de aceiro soldados por resistencia eléctrica) GR.A, GR.B Servizos de auga, gas, vapor e refinería
ASTM A252 (Especificación para pilotes de tubos de aceiro soldados e sen costura) GR.1, GR.2, GR.3 Pilotes de cimentación, pilotes mariños, cimentación de pontes
ASTM A500 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en frío) GR.A, GR.B, GR.C Tubaxe estrutural, estruturas de edificios, pontes
ASTM A501 (Especificación para tubos estruturais de aceiro ao carbono soldados e sen costura conformados en quente) GR.A, GR.B Aplicacións estruturais pesadas, columnas, vigas
Caldeira e intercambiador de calor ASTM (ERW)    
ASTM A178 (Especificación para tubos de caldeira de aceiro ao carbono e aceiro ao carbono e manganeso soldados por resistencia eléctrica) Grao A, C, D Tubos de caldeira, tubos de sobrequentador
ASTM A214 (Especificación para intercambiadores de calor e tubos condensadores de aceiro ao carbono soldados por resistencia eléctrica) Intercambiadores de calor, condensadores
ASTM A250 (Especificación para tubos de caldeiras e sobrequentadores de aceiro de aliaxe ferrítica soldados por resistencia eléctrica) T1, T2, T5, T9, T11, T22 Caldeira e sobrequentador de alta temperatura
ASTM A334 (Especificación para tubos de aceiro de carbono e aliaxe sen costura e soldados para servizo a baixa temperatura) GR.1, GR.3, GR.6 Servizo crioxénico a baixa temperatura
Normas EN / DIN / BS    
EN 10217-1 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado con propiedades especificadas a temperatura ambiente) P235TR1, P265TR1 Recipientes a presión, tambores de caldeiras, tubaxes de alta presión
EN 10217-2 (Tubos de aceiro soldados para fins de presión - Tubos de aceiro non aliado e aliado con propiedades especificadas para temperaturas elevadas) P235GH, P265GH, P295GH, P355GH Temperatura elevada, tubos de caldeira, intercambiadores de calor
EN 10219-1 (Perfís ocos de aceiro soldados conformados en frío para fins estruturais) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H Aplicacións estruturais, construción de edificios, pontes
EN 10210 (Perfís ocos estruturais acabados en quente de aceiros non aliados e de gran fino) S235JRH, S275J0H, S275J2H, S355J0H, S355J2H, S355K2H S420MH, S460MH Perfís ocos sen soldadura/soldados conformados en quente para fins estruturais, construción de edificios, pontes
EN 10025-2 (Produtos laminados en quente de aceiros estruturais - Aceiros estruturais non aliados) S235JR, S275JR, S355JR, Estruturas metálicas xerais, enxeñaría civil
EN 10255 (Tubos de aceiro non aliado aptos para soldadura e rosca) S195T, S235JRTH Auga, gas, sumidoiros, sistemas de tubaxes roscadas
EN 10305-2 (Tubos de aceiro para aplicacións de precisión - Tubos soldados estirados en frío) E215, E235, E355 Aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos
BS 1387 (Especificación para tubos e tubulares de aceiro roscados e encaixados) Clase A, B, C Auga, gas, vapor, andamiaxe, tubo roscado
DIN 2458 (Tubos e accesorios de aceiro soldados - Condicións técnicas xerais de subministración) St37.0, St44.0, St52.0 Tubos de aceiro soldados xerais, aplicacións estruturais
ISO e outras normas    
ISO 3183 (Industrias do petróleo e do gas natural - Tubaxes de aceiro para sistemas de transporte por oleodutos) L245, L290, L360, L415 Oleodutos e gasodutos (equivalente ISO a API 5L)
ISO 65 (Tubos de aceiro para auga, gas e augas residuais - Tubos roscados) Medio, Pesado Auga, gas, sumidoiros, tubaxe roscada
CSA G40.21 (Aceiro de calidade estrutural - Norma canadense) 44 W, 50 W Aplicacións estruturais (Canadá)
AS 1163 (Perfís ocos de aceiro estrutural - Norma australiana) C250, C350, C450 Perfís ocos estruturais (Australia)
GOST 10706 (Tubos de aceiro soldados para canalizacións e estruturas - estándar ruso) Rúa 20, Rúa 35, Rúa 45 Tuberas, aplicacións estruturais (Rusia)

Uso:Transmisión de petróleo e gas, auga e sumidoiros, proxectos estruturais, andamiaxe, cimentación de pilotes, fluídos a alta presión, procesamento químico, xeración de enerxía, construción, enxeñaría mariña, tubos de caldeiras, intercambiadores de calor, sobrequentadores, condensadores, servizo a baixa temperatura, aplicacións de precisión, cilindros hidráulicos, sistemas de tubaxes roscadas

6. Proceso de fabricación: tubos de aceiro ERW/HFW

Inspección de materias primas:As bobinas de aceiro entrantes verifícanse en canto á súa composición química, propiedades mecánicas e calidade superficial. A cada bobina asígnaselle un número de cocción único para unha trazabilidade completa.

Desenrolamento e nivelación:As bobinas desenrólanse e nivelanse para aplanar a tira e retirar o conxunto de bobinas, garantindo unha planitude uniforme para unha formación consistente.

Fresado e recorte de bordos:Ambos os bordos da tira están fresados ​​cunha tolerancia de ancho precisa (±0,5 mm), creando unha superficie limpa e paralela para a formación de soldaduras de alta calidade.

Conformación en frío:A tira nivelada pasa a través de rolos de formación que van moldeando gradualmente a tira plana nunha carcasa de tubo cilíndrico aberto.

Soldadura de alta frecuencia (HFW/ERW):A corrente de alta frecuencia (200-500 kHz) quenta os bordos de unión á temperatura de forxado (1350-1500 °C). Os rolos de compresión presionan os bordos quentes xuntos, creando unha soldadura forxada sen material de recheo.

Eliminación do cordón de soldadura:As láminas de carburo para o corte elimínanse nas zonas quentes, o que produce unha superficie lisa cun reforzo mínimo da soldadura.

Tamaño:O tubo soldado pasa por rolos de encolado para lograr unha tolerancia de diámetro exterior precisa (±0,5 % a ±1,0 %). Se é necesario, outros rolos producen formas cadradas/rectangulares.

Tratamento térmico (opcional):A normalización a 890-930 °C pódese aplicar para mellorar a ductilidade ou o alivio de tensións, producindo unha microestrutura uniforme de ferrita-perlita.

Corte a lonxitude:Os tubos córtanse a lonxitudes especificadas empregando serras de corte voadoras con control de precisión (±3 mm).

Ensaios non destrutivos:

Probas ultrasónicas (UT):Inspección do 100 % da costura de soldadura e do corpo do tubo para detectar laminacións, inclusións e falta de fusión.

Probas de correntes de Foucault (ET):Inspección continua da calidade da soldadura en liña.

Probas hidrostáticas:Cada tubaxe probouse ao 95 % de SMYS durante un mínimo de 10 segundos.

Acabado final:Extremos lisos, extremos biselados (30°-35° cun ángulo de aterraxe de 1,6 mm) ou extremos roscados segundo as especificacións do cliente.

Inspección e marcado finais:Inspección visual, verificación dimensional (diámetro exterior, peso, lonxitude, rectitude) e marcado permanente segundo a norma (grao, tamaño, número de cocción, fabricante).

12

7. Control de calidade e procedementos de proba

Escenario Método de inspección Propósito
Materia prima Análise química (espectrómetro OES) Verificar o cumprimento dos límites de composición da API 5L
Materia prima Probas de tracción Verificar a elasticidade, a resistencia á tracción e o alongamento
En proceso Inspección dimensional (micrómetros, calibre) Monitorizar o diámetro exterior e o peso durante o conformado e o dimensionamento
Zona de soldadura Probas ultrasónicas (UT) - En liña Detección de descontinuidades de soldadura, falta de fusión
Zona de soldadura Probas de correntes de Foucault (ET) - En liña Monitorización continua da calidade das costuras de soldadura
Zona de soldadura Macroexame de costuras de soldadura Verificar a penetración da soldadura e a xeometría da fusión
Tubo acabado Proba hidrostática (10 segundos mínimo ao 95 % da presión arterial media (SMYS)) Verificar a integridade da presión e a estanquidade
Tubo acabado Probas ultrasónicas (UT) - Fóra de liña (opcional) Inspección laminar de corpo enteiro
Tubo acabado Inspección de partículas magnéticas (MPI) Detección de gretas superficiais (soldadura e zonas hábiles)
Tubo acabado Proba de impacto Charpy con entalla en V Verificar a tenacidade a baixas temperaturas (PSL2)
Tubo acabado Proba de dureza (HRC / HV10) Verificar os límites máximos de dureza (servizo acedo)
Tubo acabado Proba de flexión guiada (cara e raíz) Verificar a ductilidade e a solidez da soldadura
Tubo acabado Proba de aplanamento Verificar a ductilidade e a solidez do corpo da tubaxe
Tubo acabado Inspección dimensional e visual Verificar o diámetro exterior, o peso, a lonxitude, a rectitude e a calidade da superficie
Tubo acabado Verificación de marcado Garantir unha marcaxe permanente segundo a norma API 5L

Probas adicionais para PSL2 / Servizo acedo:

● Proba de HIC (craqueamento inducido por hidróxeno) segundo a norma NACE TM0284

● Proba SSC (fisuración por tensión de sulfuro) segundo o método A da NACE TM0177

● Probas de impacto CVN a -10 °C, -20 °C ou -46 °C

● Verificación da dureza (≤ 22 HRC / ≤ 248 HV10 para resistentes a HIC)

Documentación de calidade:

● Certificado de proba de fresado segundo a norma EN 10204 Tipo 2.2, 3.1 ou 3.2

● Informe de proba hidrostática (tubaxe por tubaxe)

● Informe de inspección UT/ET

● Trazabilidade desde o número de quecemento ata a tubaxe acabada

8. Aplicacións principais Tubo de aceiro ERW

As tubaxes ERW son compoñentes esenciais na transmisión de petróleo e gas e en diversas aplicacións industriais:

Transmisión de petróleo e gas:Gasodutos de longa distancia, terrestres e mariños, para petróleo cru, gas natural e produtos petrolíferos refinados.

Transporte de fluídos a alta presión:Liñas de inxección de auga, sistemas de eliminación de auga producida e transferencia de fluídos a alta presión en campos petrolíferos e instalacións de procesamento.

Proxectos de oleodutos en terra:Liñas de recollida transcontinental, liñas troncais e oleodutos de distribución en campos de petróleo e gas.

Sistemas de oleodutos mariños:Liñas de fluxo, tubos verticales e tubaxes de exportación submarinas para plataformas mariñas e terminacións submarinas (con opcións de servizo PSL2 e àcid).

Ambientes de servizo acedos:Tuberas que manexan gas acedo húmido (que contén H₂S) que requiren PSL2 con requisitos suplementarios, incluíndo resistencia HIC e SSC segundo as normas NACE.

Transmisión de auga:Tuberías de subministración de auga de gran diámetro, sistemas de rega e transmisión de auga bruta para uso municipal e industrial.

Tratamento de augas residuais e sumidoiros:Liñas de descarga de efluentes, tubaxes da planta de tratamento e sistemas de tratamento de lodos.

Aplicacións estruturais industriais:Soportes, reforzos e compoñentes estruturais para tubaxes en refinerías, plantas petroquímicas e instalacións industriais.

Instalacións de procesamento de petróleo e gas:Liñas de fluxo, colectores, colectores e tubaxes de interconexión en plantas de procesamento e estacións de compresión.

EPC e tubaxes de planta:Tubaxes de procesos e servizos en refinerías, plantas de procesamento de gas, complexos químicos e instalacións de xeración de enerxía.

9. Embalaxe e envío

As tubaxes ERW embalanse e envíanse co máximo coidado para garantir a súa protección durante o transporte. Aquí tes unha descrición do proceso de embalaxe e envío:

Embalaxe:

Revestimento protector:Antes do embalaxe, as tubaxes poden revestirse cunha fina capa de aceite antioxidante ou verniz protector para evitar a corrosión e a oxidación da superficie durante o almacenamento e o transporte. Tamén está dispoñible un acabado natural para a aplicación inmediata do revestimento no destino.

Agrupación:As tubaxes de dimensións e especificacións similares agrúpanse coidadosamente en feixes hexagonais ou rectangulares. Asíranse con correas de aceiro (normalmente de 3 a 5 correas por feixe) para evitar o movemento dentro do feixe.

Tapas finais:As tapas de plástico (PE ou PP) colócanse en ambos os extremos de cada tubo para protexer os extremos biselados, os extremos lisos e as conexións roscadas de danos por impactos, entrada de residuos e humidade.

Acolchado e amortiguación:Para pedidos de exportación premium, pódense usar materiais de acolchado como aneis de escuma ou tiras de goma entre as capas de tubaxes para evitar a abrasión e os danos no revestimento durante a manipulación.

Caixas ou caixas de madeira:Para tubos de parede fina, tubos de precisión ou pedidos de revestimento premium, os tubos poden embalarse en caixas de madeira resistentes ou caixas de madeira contrachapada para proporcionar unha maior protección contra forzas externas e manipulación brusca.

Envío:

Modo de transporte:Tubaxes enviadas por buques portacontedores (20 pés/40 pés), graneleiros ou transporte ferroviario dependendo do destino, volume e urxencia. Transporte aéreo dispoñible para mostras ou envíos con tempo crítico.

Contenedorización:Pedidos pequenos e medianos cargados en contedores de envío estándar, protexendo a carga das inclemencias meteorolóxicas, a humidade e os contaminantes externos durante o transporte.

Carga de buques a granel:Pedidos de gran volume (normalmente >200 toneladas) cargados directamente en graneleros. As vigas de elevación e as barras de separación evitan danos; a estiba e o amarre aseguran a carga contra o movemento do mar.

Etiquetado e documentación:Cada paquete está claramente etiquetado co grao, estándar, dimensións, número de cocción e instrucións de manipulación. Documentación completa (factura comercial, lista de embalaxe, coñecemento de embarque, certificado de orixe, certificados de proba de muíño) preparada para un despacho de aduanas sen problemas.

Fixación segura:Fardos suxeitos con correas de aceiro, sacos de estiba ou arriostramentos de madeira para evitar que se desplacen, balanceen ou se dañen durante o transporte.

Seguimento e seguro:Números de seguimento de contedores proporcionados para monitorización en tempo real. Seguro de carga marítima (todo risco ou con avería) dispoñible se o solicita.

En resumo, Womic Steel garante que todas as tubaxes de aceiro ERW estean embaladas con medidas de protección líderes na industria e enviadas utilizando métodos de transporte fiables para chegar ao seu destino en condicións óptimas. Uns procedementos de embalaxe e envío axeitados son esenciais para preservar a integridade e a calidade dos produtos entregados.

13

10. Vantaxes e preguntas frecuentes de Womic Steel

Punto único de venda:Gama completa, dende tubos API 5L ERW ata accesorios para tubos OEM correspondentes (cóbados, T, redutores, bridas, tapas) en calidades de materiais compatibles, incluíndo aceiro ao carbono, aceiro de aliaxe e aceiro inoxidable.

Conformidade técnica:Certificados completos de probas de muíño (EN 10204 tipo 2.2, 3.1 ou 3.2) proporcionados con cada envío, nos que se detalla a composición química exacta, os resultados das probas mecánicas e os informes de exames non destrutivos.

Servizos de valor engadido:Biselado de extremos (30°-35°), roscado e acoplamento, instalación de tapas de plástico e revestimento anticorrosión (FBE, 3LPE, 3LPP, epoxi, galvanizado) dispoñibles internamente ou a través de instalacións de socios cualificados.

Loxística competitiva:A colaboración estratéxica con transitarios globais garante unha carga optimizada de contedores (maximizando a cantidade por contedor) e un envío rendible a todo o mundo con tempos de tránsito fiables.

Inventario e dispoñibilidade:Un amplo stock de tamaños estándar API 5L X52 (de 2" a 24" de diámetro exterior, cédula 10-80) garante prazos de entrega curtos e unha resposta rápida aos requisitos urxentes do proxecto. Prodúcense tamaños personalizados baixo demanda cun prazo de entrega típico de 30 a 45 días.

Capacidade de servizo acedo:Capacidade total para subministrar tubaxes PSL2 con probas HIC e SSC segundo as normas NACE para aplicacións de gas acedo. Dureza controlada a ≤ 248 HV10 / ≤ 22 HRC.

Escolla Womic Steel Group como o seu socio de confianza para tubos de aceiro API 5L X52 ERW de alta calidade e un rendemento de entrega imbatible. Non dubide en consultar!

Sitio web: www.womicsteel.com

Correo electrónico: sales@womicsteel.com

Teléfono/WhatsApp/WeChat:

Víctor: +86-15575100681

Jack: +86-18390957568

Preguntas frecuentes (FAQ)

P: Que significa C350L0 na norma AS/NZS 1163?

A: "C" = Conformado en frío, "350" = límite elástico mínimo de 350 MPa, "L" = propiedades de impacto garantidas, "0" = proba de impacto a baixa temperatura a 0 °C. O C350L0 ten un límite elástico mínimo de 350 MPa e unha enerxía de impacto Charpy garantida de 27 J a 0 °C.

P: Cal é a diferenza entre o C350 e o C350L0?

R: O C350 non ten requisitos obrigatorios de probas de impacto, polo que é axeitado para climas moderados. O C350L0 require probas de impacto Charpy a 0 °C (27 J de media, 20 J individual), o que o fai axeitado para aplicacións en climas fríos e proxectos que requiren unha tenacidade garantida a baixas temperaturas.

P: Que formas están dispoñibles para AS/NZS 1163 C350L0?

A: Redondas (seccións ocas circulares - CHS), cadradas (seccións ocas cadradas - SHS) e rectangulares (seccións ocas rectangulares - RHS). As tres formas están dispoñibles en grao C350L0.

P: Cal é a diferenza entre a tubaxe estrutural conformada en frío (AS/NZS 1163) e a tubaxe estrutural acabada en quente?

R: A norma AS/NZS 1163 está conformada en frío (proceso ERW) con tolerancias dimensionais máis axustadas, mellor acabado superficial e menor custo. Non se aplica ningún tratamento térmico posterior. Este é o estándar para a maioría das aplicacións estruturais en Australia e Nova Zelandia.

P: Pódese soldar o C350L0? Hai algún requisito especial?

R: Si, excelente soldabilidade con baixo equivalente en carbono (CE máx. 0,43 %). Non se require prequecemento para grosores de parede inferiores a 16 mm en condicións normais. Utilice consumibles ER70S-6 (MIG) ou E7018 (SMAW). O material é axeitado para soldar sen precaucións especiais.

P: Cal é a lonxitude máxima dispoñible para as tubaxes C350L0?

R: Lonxitudines estándar: 6 m e 12 m. Lonxitudines personalizadas de ata 18 m para tamaños redondos inferiores a 168 mm. As seccións cadradas e rectangulares adoitan estar limitadas a 12 m. As lonxitudes de fresado poden ser de 4 a 16 m aleatorias ou fixas segundo se especifique no momento do pedido.

P: Que acabados superficiais están dispoñibles para as tubaxes AS/NZS 1163?

A: Espida (soldada con cascarilla de laminación), aceitada (lixeiramente antioxidante), revestida de negro, imprimada (imprimación de taller), galvanizada por inmersión en quente, FBE (epoxi unido por fusión), 3PE/2PE, 3PP/2PP. A galvanización por inmersión en quente é común para ambientes exteriores e corrosivos.

P: Cales son as opcións de acabado final?

A: Corte cadrado (extremos lisos), extremos biselados (para soldar), extremos roscados e extremos ranurados. A preparación dos extremos pódese personalizar para cumprir cos requisitos de instalación específicos.

P: Poden proporcionar inspeccións por parte de terceiros para tubaxes AS/NZS 1163?

R: Si. Dispoñibles inspeccións por parte de SGS, BV, TÜV, ABS, DNV e LR. Fornécense certificados 3.2 se se solicitan. As probas inclúen análise química, probas de tracción, probas de impacto (para os graos L0) e probas de aplanamento.

P: Cal é o prazo de entrega típico para as tubaxes AS/NZS 1163 C350L0 ERW?

R: Tamaños de stock: 15-25 días. Tamaños personalizados: 30-45 días. A galvanización engade entre 10 e 15 días. A calidade L0 con probas de impacto é estándar para o C350L0, non se require tempo adicional.

P: Que documentación proporcionades para os envíos de tubaxes C350L0?

A: Certificado de ensaio de laminación (EN 10204 Tipo 3.1 ou 3.2), informe de ensaio de impacto (0 °C), informe de ensaio de tracción, informe dimensional, lista de embalaxe, factura, coñecemento de embarque. Marcado CE dispoñible se se solicita.

P: É o C350L0 axeitado para zonas sísmicas?

R: Si. O C350L0 con tenacidade ao impacto garantida a 0 °C proporciona unha ductilidade e absorción de enerxía excelentes, o que o fai axeitado para aplicacións sísmicas. A proba de impacto con entalla en V Charpy garante a tenacidade á fractura en condicións de carga dinámica.